Barbora Pečová

Absolvovala jsem výcvik instruktora powerjógy u Vaška Krejčíka, otevřela si své jógové studio v Chrudimi a objížděla různé jógové kurzy. Okouzlila mě Shiva Rea a její přístup k tělesnému pohybu. Úplně mi to vzalo dech! V Michově jsem u ní absolvovala učitelský výcvik na rasa vinyasa jógu, kterou ve svých lekcích často učím.
Život mě zavál zpátky do Prahy, abych se učila praktikovat jógu i mimo podložku. Můj postoj k józe se vyvíjel. Teď ji vnímám jako součást sebe, ať už ji můžu cvičit nebo ne. Není pro mě už důležité, zda nazývám pozice v sánskrtu, ale abych je srozumitelně a bezpečně předávala dál. Tělo je velmi citlivé a moudré zhmotnění našeho bytí. Mám k němu respekt a úctu a tak i přistupuji ke cvičení. A co si na svých lekcích jógy přeji nejvíc? Aby přinášely radost a uvolnění.

Pravidelná lekce:

Pondělí 12:00 – 13:00 Jemná Vinjása

Lekce Jemná Vinjása v sobě obsahuje prvky prana flow jógy – systém od americké jogínky Shivy Rey. Čekejte dynamičtější cviky, avšak v jemném provedení. Při vedení lekce dávám přednost funkčnosti a energetické rovnováze. Cviky popisuju jednoduše, aby se mohl zapojit i začátečník.
V lekci kladu důraz na plynulost dechu a pohybu. Nejsou důležité jen pozice, ale i to, co se odehrává mezi nimi.
Jemná vinyasa je vhodná pro posílení kondice, uvolnění tělesného napětí a jako prevence proti bolestem zad.

Záříjové jógové (roz)plynutí