Karolína Haškovcová

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 14 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů. Od té doby vnímám jógu jako dar a její výuku jako poslání. Jóga ve svém širším kontextu (tedy nejen ve formě fyzického cvičení) dokáže skutečně léčit a transformovat lidský život v jeho nejlepší možný potenciál…

Jsem obrovskou milovnicí Indie, do které se každý rok jezdím inspirovat a odkud si vždy přinesu velkou dávku pokory a úcty ke všemu vědění, kterým nás tato překrásná země obdarovala. Věnuji se nejen józe, ale zároveň i indickému chrámovému tanci Bharata Natyam, studuji aktivně hindštinu a zajímám se o ajurvédu. Snažím se tento indický prvek, který dlí hluboko v mém srdci, vtělit i do svých lekcí a učinit je tak vždy malým výletem.

Ve své výuce se zaměřuji především na jemnější styly jógy (vědomé jógové plynutí / mindful vinyasa flow). Specializuji se na jógovou terapii, yin jógu a jógu pro těhotné.

Více informací o lektorce na www.kayayoga.org

Pravidelné lekce:

středa 16:45 – 18:00 Terapeutická jóga

Terapeutická jóga vychází z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev, které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Lekce terapeutické jógy jdou více do hloubky a prostřednictvím ásán, dechu, meditací, čistících technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navracejí naše tělo do své původní rovnováhy. Každá hodina má svůj vlastní záměr, jež nám umožňuje cílit pozornost a tedy i energii do konkrétní oblasti. Terapeutická jóga léčí, harmonizuje a omlazuje. Téma vybraných lekcí lze na požádání zvolit dle potřeb účastníků. Vhodná pro začátečníky i pokročilé.