Aktivní Bali a Nusa Penida

Pobyt od 26/2/2019 do 14/3/2019
37 900 Kč

Poznávací cesta je nabitá zážitky, aktivitami, jógou i poznáním balijské kultury skrze všechny smysly.

Budeme se procházet rýžovými poli za tajemnými chrámy, sjedeme na raftu divokou řeku s peřejemi, vystoupáme za svitu hvězd na sopku Batur, ze které budeme pozorovat východ slunce, vyzkoušíme si tradiční způsob vaření a nacpeme si břicha k prasknutí, můžeme se nechat unést rytmy a ladnými pohyby balijských tanečnic a tanečníků a zrelaxovat na tradiční masáži. Očistíme se a procítíme energii v chrámech a posvátných místech a užijeme si do sytosti lekce jógy s Lucií Macáškovou. Na ostrově Nusa Penida s nádherným rozeklaným pobřežím a obklopeným korálovými zahradami se ponoříme do hlubin za barevnými rybkami, mořskými želvami a budeme-li mít štěstí, i ohromnými mantami, slezeme na izolované pláže ve stínu vysokých útesů a budeme se obdivovat rozeklaným skalám i unikátním chrámům. Při tom všem ale budeme mít prostor na odpočinek, relaxaci u bazénu či na masáži, v krásných kavárnách při sklenici čerstvého džusu nebo s knihou na pláži.

Lekcemi jógy nás provede Lucie Macášková.

ITINERÁŘ CESTY
Den 1
Odlet z Prahy.
Den 2
Přílet na Bali, přesun do oblasti balijské vysočiny do retreat centra v Sidemenu, obklopeného zelení a rýžovými políčky.
Den 3
Odpočinek po letu, volný program, pro zájemce návštěva místní dětské nadace, kde se učí tradiční tance, hudbu, výrobu obětinek…, které si můžete vyzkoušet také. Odpoledne ohnivý rituál se zpěvem manter.
Den 4
Výlet na Pura Bukit – nádherný trek na chrám na kopci, skrze rýžová pole, džunglí, řekou… Večer jóga.
Den 5
Rafting na řece Telaga Waja. Večer jóga.
Den 6
Lekce vaření uprostřed rýžových polí, přesun do oblasti Kintamani k sopce Batur.
Den 7
Pro zájemce noční trek na vrchol sopky Batur s pozorováním východu slunce, dopoledne koupel v horkých pramenech, po obědě odpočinek. Večer jóga.
Den 8
Výlet na kolech od sopky Batur směrem dolů do Ubudu. Projedeme místní políčka, vesničky, nahlédneme do tradičního balijského domu, podíváme se na ohromný starý strom banyán… Po výletě se přesuneme do vesnice Munduk mezi rýžovými poli a lesy. Večer jóga.
Den 9
Procházka skrze zahrady a džungli kolem vodopádů, ve kterých se můžeme zchladit. Odpoledne se vrátíme do Munduku. Večer jóga.
Den 10
Dnes přejedeme do Ubudu, centra umění, jógy a spirituality. Po cestě navštívíme chrám bohyně vody Pura Ulun Danu Bratan, ležící v malebné poloze na jezeře Bratan. Ráno a večer jóga.
Den 11
Dnes nás čeká výlet na Gunung Kawi, chrám s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my. Ráno a večer jóga.
Den 12
Přesun do přístavu a poté rychlolodí na ostrov Nusa Penida který je stále ještě turisticky neexponovaným rájem na zemi. Ostrůvek je omývám křišťálovou vodou a je pozvánkou k relaxaci a odpočinku na těle i na duši. V oblasti Crystal Bay si užijeme odpočinek a koupání na písečné pláži. Večer jóga.
Den 13
Dopoledne šnorchlovací výlet. Ponoříme se mezi barevné korálové zahrady, setkáme se s mořskými obřími želvami a užijeme si jízdu mezi malebnými ostrůvky. Večer jóga.
Den 14
Navštívíme přírodní úkazy a nádherné scenérie na západě ostrova – útesy Broken Bay, laguna se slanou vodou v útesu nad mořem Angels Billabong a pláž Kelingking, kam se dá slézt krkolomným sestupem po úzké cestě s žebříky a užívat si zlatého písku. Večer jóga.
Den 15
Výlet na východní část ostrova – navštívíme chrám Pura Penataran Ped, kde se odehrávají významné ceremonie, věhlasný jeskynní chrám Goa Giri Putri, a Atuh Beach – pláž obklopenou rozeklanými útesy. Večer jóga.
Den 16
Přesun z Nusa Penida zpět na Bali, odlet do ČR.
Den 17
Přílet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE
Ubytování v retreat centru v Sidemenu včetně plné vegetariánské penze / 4 noci
Ubytování se snídaní / 10 nocí
Poznávací program na Bali a Nusa Penidě včetně vstupného
Veškerý transport na Bali a Nusa Penidě
Jóga s Lucií Macáškovou
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistí CK, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení – cca 18 -24 000 Kč)
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře (kromě plné penze v Sidemenu)
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji
Program nad rámec uvedeného

Doporučené kapesné cca 450 Kč na den.

O LEKTORCE – Lucie Macášková
Od mládí jsem se věnovala cvičení aerobiku, stepaerobiku, bodyformu, spinningu, cvičení s dětmi, vedla jsem fitcentrum a učila jsem v Akademii cvičitelů a instruktorů ČASPV budoucí lektory aerobiku, fitness i spinningu, pořádala cvičící víkendy i dovolené. V současné době jsem managerkou I´M FIT wellness fitness v Praze 9.
Jóga se stala mou láskou už před více než 10 lety. Při svém pracovním vytížení jsem se potřebovala někdy zastavit, nadechnout se zhluboka, podívat se na svět vzhůru nohama, aby pak do sebe všechno lépe zapadlo. V józe nacházím prostor pro všechny, pro klienty s různou kondicí, motivací, zdravotními omezeními, pro klienty každého věku. Musíte se jen naučit poslouchat své tělo, cvičit jen, tak, jak vám vaše tělo dovolí, posouvat se kousek po kousku. Na józe je krásné, že vás odmění velmi brzy kladnými, viditelnými výsledky, které vás potěší a posunou zase o kousek dál ve vašem snažení. Vyzkoušela jsem různé druhy jógy a každá mi něco dala. Věnuji se power józe, na které miluji spojení, které tělu přináší. Trénuje sílu, rozvíjí celkovou kondici, výrazně zlepšuje flexibilitu, a přesto přináší v závěru lekce uvolnění, očistu i zásobu nové energie.

REZERVACE / PLATBA & STORNO / PRÁVNÍ PODMÍNKY
Zájezd pořádá CK Mandala. Rezervace je nezávazná a po vyplnění budete kontaktováni ohledně dalšího postupu.
V případě rezervace tohoto zájezdu u Yoga Karlín, nebo jiného přímo u CK Mandala s kódem YK2019, obdržíte dárek – kvalitní jógamatku Bodhi Kailash v barvě dle svého výběru. Můžete si ji po zaplacení zájezdu vyzvednout na recepci Yoga Karlín.

Další zájezdy CK Mandala

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Můžete platit převodem či hotově na recepci. Přesné informace jak zaplatit vám pošleme do emailu po přihlášení.

Běžný účet: 2701159443 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Aktivní Bali a Nusa Penida

Informace o zpracování osobních údajů