Novoroční ústraní

Pobyt od 27/12/2018 do 31/12/2018
5 999 Kč

Využijte zimní svátky k očistě těla a ducha

Chceme vám navrhnout, jak užitečně a příjemně strávit několik dnů na pomezí mezi starým a novým rokem. Města zůstávají prázdná, lidé se snaží najít zábavu mimo každodennost a odpočinout si. Někdo odjíždí na svou chalupu, za příbuznými či kamarády, hledá dovolenou na horách či v teplých krajích. Mnoho lidí zůstane doma u televize a talíře s jídlem. Vy však můžete v tomto „darovaném čase“ mezi starým a novým rokem udělat něco neobvyklého, inspirativního a občerstvujícího. Každý den se uvolníte jógou a dechem, načerpáte energii z meditace (začátečníkům bude vysvětlena technika samathá), zklidníte se vlivem přírody (Sklenářka je na samotě uprostřed lesů) a získáte zkušenosti, které vám budou prospěšné přinejmenším po celý další rok.

Program začne 27.12 po 12 hodině vítáním, poté v 13 obědem a ve 14 hodin seznámením s technikou a průběhem ústraní. Sami si budete moci vybrat, zda budete důsledně dodržovat harmonogram a prohlubovat své meditační schopnosti, nebo se společnou praxí příjemně naladíte a strávíte příjemné chvíle v klidu a ústraní. Po tři dny, tj. od 27. do 30. v poledne můžete dodržovat mauna, čili závazek mlčení. Důvody, výhody a praktickou aplikaci tohoto závazku vysvětlím na místě. Poslední odpoledne využijete k postupnému, všímavému zahájení socializace a komunikace, s účastníky i se světem. Snídaní na Silvestra končí program ústraní a můžete se vydat na cestu, nebo možná můžete zůstat do dalšího dne a rozloučit se až na nový rok 2019 dopoledne.

Denní rozvrh je navázán na pohyb slunce: https://www.meteogram.cz/vychod-zapad-slunce/:

7.15 Pránájáma, jóga a meditace
8.45 Snídaně
9.30 Dopolední meditace
12.30 Oběd
13.30 Jógový spánek
14.00 Odpolední meditace
17.30 Rozprava a jóga
19.00 Večeře
20.00 Večerní meditace

Fakticky se tedy jedná o čtyři bloky. Ranní, který nás má probudit a dobře naladit na celý den. Dopolední a odpolední, který buď využijete k rozvoji své mysli, nebo se uvolníte, půjdete se projít, zaběhat, přečíst kus knížky nebo diskutovat s učitelem. Sejdeme se pak na večerní rozpravě (přednesu teorie a vašich otázkách), či využijeme některou z netradičních jógových či meditačních technik.

O LEKTOROVI
Již více než 15 let praktikuji jógu, začal jsem fyzickým cvičením a postupně přidával další vrstvy, které patří pod širší pojem jógy (rádža jógu). Po zkušenostech s různými technikami meditace (v hinduistických stylech) jsem před mnoha lety začal s meditacemi na dech (buddhistickou jógou). Učím je od poloviny roku 2014, poté, co jsem se dostal do stavů pohroužení v tradiční buddhistické meditaci samatha a vipassana a přesvědčil se o nebývalé síle této techniky.
S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a tím měnit svůj život k lepšímu.

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jako např. od Michala M.: „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzů je lepší než 1,5.

MÍSTO
Vila Sklenářka, u Kostelce nad Orlicí (www.sklenarka.cz)

UBYTOVÁNÍ
V prvorepublikové vile s indickou atmosférou (společné pokoje pro 2-8 osob, v některých matrace na zemi).

STRAVA
Vegetariánská ajurvédská plná penze pod taktovkou Jana Dlabala (zakladatel známé restaurace Podolka).

JAK HODNOTILI MINULÍ ÚČASTNÍCI KURY MEDITACE
„Libilo se me seznameni s meditaci, jako takovou, zajimavy a poutavy vyklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní, příjemný průběh setkávání, jednoduchost a sroumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”
„Já na základě toho, jak jsem se u tebe naučila meditovat, tak medituji dodnes.“ (náhodné setkání po roce a půl)

CENA
Zahrnuje výuku jógy a meditace, plnou vegetariánskou penzi a jednoduché ubytování
Při včasné rezervaci a platbě do 30. 11. 2018: 5 999 Kč
Běžná cena: 6 999 Kč
Extra den do nového roku: 999 Kč (uveďte do poznámky v přihlášce; tuto variantu nemůžeme předem garantovat)

S SEBOU
Jógamatku, tvrdý polštář na sezení, spacák či lůžkoviny, přezůvky, nepromokavé boty a teplé oblečení na ven. Běžky pro váš volný program, bude-li dostatek sněhu. K dispozici na místě jsou erární jógamatky, používané na ven a lůžkoviny jsou (bohužel) za poplatek.

REZERVACE / PLATBA & STORNO / PRÁVNÍ PODMÍNKY
Místo Vám garantujeme po zaplacení pobytu.

Zaplacený pobyt je možné stornovat nejméně 30 dní před konáním, v případě včasné rezervace do posledního termínu platby, výměna osob je možná kdykoliv. Pobyt se koná při minimálním počtu 6 účastníků. Nejedná se o zájezd dle § 1 odst. 1 a 2 zákona o cestovním ruchu. Náplň programu v ceně 2 299 Kč (3 299 Kč) nabízí a zajišťuje Yoga Karlín s.r.o. Pobyt s plnou penzí v ceně 3 700 Kč (4 699 Kč) nabízí a zajišťuje YK s.r.o. Pokud si přejete vystavit faktury, uveďte firemní údaje do poznámky.

Zúčastněte se události na Facebooku, pošlete pozvánku přátelům, nebo ji sdílejte. Podpoříte ji a my vám budeme vděční!

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte lektora
richard@yogakarlin.cz; 777 343 443

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Můžete platit převodem či hotově na recepci. Přesné informace jak zaplatit vám pošleme do emailu po přihlášení.

Běžný účet: 2701159443 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Novoroční ústraní

Informace o zpracování osobních údajů