Workshop kaligrafické jógy

Dílna 16/1/2021
799 Kč

Vyzkoušejte kombinací Tai Chi, klasické jógy, Qi gongu a čínské kaligrafie.

CO JE KALIGRAFICKÁ JÓGA?

Kaligrafická jóga je kombinací Tai Chi, Klasické jógy, Qi gongu a čínské kaligrafie. Je to komplex velmi jemných a plynulých cviků, které dohromady vytvářejí jednolitý pohyb.
Nejdůležitější součástí cvičení je dýchání do břicha, do Dantienu (centra naší energie a imunity), který se nachází tři prsty pod pupíkem. V břišní dutině se nacházejí pro život nezbytné orgány – játra a ledviny, které plytkým dýchání do plic málo okysličujeme a naše tělo stárne díky nedostačujícímu množství kyslíku dříve, než je nutné.
Dýcháním do Dantienu dostaneme do těla kyslík, rozproudíme energii, kterou pomocí cviků dostaneme do celého těla a tím dodáme našemu tělu „nový dech“. Pří cvičení se dech a pohyb spojují v jedno bez myšlenek a kontroly. Dochází k procítění vlastního těla. Pohyb při cvičení je plynulý, lehký, jednoduchý a intuitivní.

CO VÁS NA WORKSHOPU ČEKÁ?

Naučíte se správně dýchat do bříška a budete se postupně učit cviky, které jsou součástí Kaligrafické jógy Basic 1.
Postupně se naučíte vše tak, abyste se cítili dobře, příjemně a uvolněně.
Po kurzu budete umět dýchat do bříška a naučíte se základní cviky, které budete moct cvičit i sami doma.

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Cvičení je určené pro všechny věkové kategorie bez omezení. Je vhodné na rozpohybování, protažení, ale také na uvolnění stresu a spojení se se svým tělem.
Díky hlubokému dýchání je cvičení vhodné zejména pro lidi trpící na astma, alergie, bolesti zad, svalů, ale také na uvolnění stresu.

CO SI VZÍT SEBOU?

Něco, v čem se budete cítit dobře a co vás nebude stahovat v oblasti bříška.

O LEKTORCE – Eva Kyseláková

Moje cesta kaligrafického zdraví začala před třemi lety, kdy jsem absolvovala kurz u zakladatele cvičení, Mistra Zen Hua Yang. Do té doby jsem neměla s jógou žádný kontakt, ani vztah. Byla pro mě neuchopitelná, těžká a potřebovala spoustu trpělivosti, kterou jsem neměla. Pak se vše změnilo a já jsem začala pohyb vnímat ne jako dřinu, námahu a bolest, ale jako odpočinek, relax a regeneraci pro svoje tělo, které bylo unavené z běhání a posilování. A tak přišla do mého života kaligrafická jóga. Stala se součástí mého života, mého každodenního rytmu. Je tu pro mě když potřebuji ranní vzpruhu, když potřebuji čas sama pro sebe, když se potřebuji zavřít doma a být jen já – tady a teď. Kaligrafická jóga je životní filosofie, harmonie a láska.

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Číslo účtu: 2401350940 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Workshop kaligrafické jógy

Informace jak zaplatit vám také pošleme do emailu.

Informace o zpracování osobních údajů