Workshop: Inverzní pozice

Dílna 22/10/2022
749 Kč

Podívejte se na svět z jiné perspektivy! :)

Chtěli byste vědět, jak vypadá svět z obrácené perspektivy?

Nebo se třeba vrátit do dětství, kdy jste „chodili po rukou“ a o každou zeď zkoušeli stojku?

Máte už zkušenosti s jógou, ale z inverzních pozic děláte jen svíčku, protože vám jiné pozice zatím nejdou?

Nebo prostě jenom chcete vyzkoušet něco nového a posunout svoji jógovou praxi o kousek dál?

Inverzní nebo také obrácené pozice jsou jedny z nejzábavnějších a také mají velké množství benefitů: ulevují srdci, oteklým kotníkům. Svět hlavou dolů přináší novou perspektivu, a psssst: hathajogíni věří, že se při obrácených pozicích mládne:-)

V našem 3 hodinovém workshopu se naučíte, jak pracovat se svým tělem, překonat strach, poznat, co Vás limituje ve vašich asánách, pracovat s rovnováhou a další dovednosti, které Vám pomohou postavit se hlavou dolů.

Vyzkoušíme tři inverzní pozice: stoj na rukou, stoj na předloktích a stoj na hlavě. Nejprve začneme průpravnými cviky, které nám pomohou procvičit ramena, posílíme hluboký stabilizační systém, protáhneme hamstringy. Procvičíme pozici hory a prkna, kde se pěkně zaosíme a u zdi budeme pracovat s naší rovnováhou. V pozici delfína se naučíme pracovat s rameny a pak už bude hračka stoj na předloktích, pinča majurasána. Královská pozice nakonec: stoj na hlavě. Asána, kterou mnoho studentů praktikuje, bohužel často nesprávně a tak místo benefitů si spíš mohou ublížit a přivodit si bolesti hlavy, krční páteře nebo zad.

My se budeme na pozice připravovat pozvolna a naučíme se, která je pro nás ta správná například v závislosti na anatomické stavbě našeho těla a jak ji praktikovat.

Těší se na vás Martina Korálová 🙂