Kristýna Hlubučková

Co učím:
jin jóga, hatha jóga, aštanga

Cestu k józe jsem si našla, když jsem cestovala v čínské provincii Yunnan. Jednoho chladného rána jsem zašla na lekci hatha jógy a průběh lekce mě okouzlil natolik, že mi motivace praktikovat každodenně jógu vydržela dostatečně dlouho na to, aby se z toho stal zvyk. Díky praxi jógy jsem se naučila být přítomná s každodenními prožitky, což v důsledku mj. dopomohlo k intenzivnějšímu sebepoznání a práci na sobě.

Dávají mi smysl lekce, které podporují vlastní praxi každého z účastníků, ať už je účastník úplným začátečníkem, nebo si s jógou už delší dobu tyká. Chci nabízet lekce, které dávají prostor volby – ať už se jedná volbu intenzity praxe, či variace pozice. Mým záměrem je, aby si účastníci mohli z lekcí odnést něco do své každodennosti.

Vývoj mé praxe začal hatha jógou a pokračoval přes rok a půl intenzivní výukou se zaměřením na „správné provedení pozic“ na styl iyengar. Následně jsem iyengar vyměnila za ashtanga mysore, což mi dopomohlo k zaměření se na dech a oproštění se od snahy, aby pozice byla perfektní. V roce 2022 jsem absolvovala základní lektorský výcvik, který jsem o rok později rozšířila výcvikem v oblasti yin jógy na Novém Zélandu. Nadále se vzdělávám v oblasti jógy, trauma informovaném přístupu a v somatickém pohybu.