Masáže

Masáž uvolňuje přes svaly a úpony pohybové stereotypy i psychiku a je tak skvělým doplňkem jógy a fyzioterapie

Spočiňte v přítomném okamžiku, harmonizujte tělo i mysl.

 

Barbora Pečová

Barbora je kromě lektorky jógy také certifikovanou masérkou rekondičních a ájurvédských marma masáží. Při olejových masážích používá harmonizační techniky a prvky bodyworku. Každá masáž je jiná, protože i vaše nastavení a fyzické bolístky se mění.

Nečekejte tedy klasickou masáž, spíš jemné techniky, které však působí hluboko do energetického systému a uvolní stres a fyzické bloky až na nevědomé úrovni.

Můžete si také zakoupit dárkové poukazy s platností 3 měsíce. Vystavení faktury je možné.

Masáže: rekondiční, ajurvédská marma

 

Kineziotaping

Kineziotaping nebo také „tejpování“ je moderní a velmi jednoduchou neinvazivní metodou, která má příznivý vliv na hojící procesy ve svalech, dokáže být skvělou prevencí před sportovními úrazy a v neposlední řade podpoří naše tělo při korekci vadného držení těla.
Díky aplikaci samolepících pružných pásků na kůži se nadzdvihne svrchní část kůže, takže může lépe daným místem proudit lymfa, krev a tedy i energie – tělo tak získá doslova větší prostor pro samoléčebný proces. Zároveň se díky senzorickým schopnostem ovlivňuje centrální nervová soustava, která získává impuls do mozku, aby se CNS více vědomě věnovalo danému místu (podkoží, fascie a svaly).

Páska funguje díky své pružnosti i jako skvělá ortéza před sportovním výkonem.
Já doporučuju kineziotaping zejména pro korekci vadného postavení těla (hrudní
a bederní páteř, padlá klenba, deformace palce apod.), a to také u dětí – vaše tělo dostane ty správné impulzy, jak se přenastavit do fyziologicky správného postavení, abyste předešly vleklým bolestem. Součástí této prevence je i nenáročné funkční cvičení, kterým vás dokážu provést.

Ve zkratce:
tiší akutní a chronické bolesti pohybového aparátu
– uvolňuje přetížené svaly a šlachy
– pomáhá při zánětech pohybového aparátu
– urychluje vstřebávání otoků a podlitin
– uvolňuje jizvy a fascie
– fixuje při sportu a zátěži
– koriguje ortopedické vady

Z čeho jsou pásky vyrobené?
Jsou to pružné bavlněné pásky vyrobené z bavlny (97 %) a nylonu (3 %), které se aplikují pomocí lepidla z lékařské, hypoalergenní pryskyřice. Pásek je voděodolný a neměl by být na pokožce déle než 5 dní. Používám pásky značky RockTape.

Proč mají pásky různou barvu?
Barevné odlišení kinesiotapu nemá vliv na efekt terapie, ale působí na naše podvědomí na bázi barevné terapie. A jak barvy vnímáme? Růžová a červená je barva, která pocitově zahřívá, modrá naopak chladí a mírní bolest, černá barva aktivuje, ale i uklidňuje, zelená je jako příroda, takže nás uklidní a béžovou volíme čistě prakticky, pokud nechceme v práci v kostýmu příliš hýřit barvami.

Kdy můžeme aplikovat?

Pokud není na kůži otevřená rána nebo nezhojená jizva.
DŮLEŽITÉ – před aplikací si doma místo oholte, aby byla pokožka bez chloupků. (Určitě netoužíte při odstranění pásků po nechtěné depilaci.)
Také není vhodné přijít rovnou po zvýšené fyzické aktivitě, tělo ještě minimálně hodinu vylučuje pot. Nelze kombinovat s olejovou masáží.

Ceník aplikace:

Menší plochy (drobné jizvy, prsty)                 200,- Kč
Klouby (koleno, rameno, achillovka)              300,- Kč
Větší plochy (záda, lýtko, stehno)                   400,- Kč

Fyzio balíček:
30 min cvičení & aplikace kineziotejpu
400,- Kč + aplikace dle ceníku výše se slevou 20 %.

Platba pouze v hotovosti.

Barbora Karešová

Jsem masérkou a rehabilitační trenérkou se zájmem o vývojovou terapii a spirální stabilizaci. Nabízím řadu masáží, od klasické švédské přes lávové kameny, které působí na svalovou tkáň, až po Dornovu metodu, jež pracuje především s centrací kloubů a pohybovým systémem jako celkem. Ať už hledáte chvíli k relaxaci, úlevu od akutního přetížení nebo se chcete věnovat prevenci a řešení funkčních poruch vašeho těla, společně najdeme vhodnou techniku.

Masáže: relaxační, sportovní, bambusová, lávovými kameny, Trigger point, Dornova metoda, Breussova masáž

Dále se můžete objednat k diagnostice pohybového systému a rehabilitačnímu tréninku.

 

Ceník

60 minut: 800 Kč
90 minut: 1 150 Kč
120 minut: 1 500 Kč

 

Objednávat se můžete přímo:

Barbora Pečová: 774 955 798
Barbora Karešová: 777 676 256