Kristýna Tomanová

Co učím:
jin jóga, hatha jóga, meditace

Jóga mi ukázala, jak kultivovat laskavost k sobě samému a okolí.

Moderní svět je plný distrakcí, uspěchanosti a nadbytečného stresu. Málokdy se nám podaří jen tak se zastavit, zhluboka se nadechnout a vydechnout, zkrátka čistě být a dovolit si to. Přítomný okamžik a všímavost vnitřních a vnějších dějů jde ruku v ruce. Tak jako přírodní cykly, i člověk se postupně proměňuje a s ním i jeho psycho-tělesné vnímání. Vědomí o tom, co se děje uvnitř je bránou do nevědomí a díky vědomé praxi můžeme tak vstoupit do hlubin uvolnění, relaxace a možná i jiného zjištění.

Jsem zvědavou duší pro lidskou rozmanitost, která mě zavedla na mnohé cesty po Asii, Austrálii či Severní Americe. Po několikaletém působení na západě ve Francii, kde jsem se věnovala klinické psychologii a jemným relaxačním technikám jsem se vrátila ke kořenům s radostí sdílet.

Jóga je pro mě velmi cenný nástroj kultivace vědomí o tom, co se děje uvnitř. Sdílím meditativní, introspektivní praxi jin jógy, která představuje odnož jang dynamických asánových praxí a dotýká se hlubších i nevědomých vrstev. Na jednotlivých lekcích přistupuji ke každému v jeho vlastní autentičnosti a jedinečnosti. Propojuji tak i sílu zvuku s pomocí jemných hudebních nástrojů, jenž působí na psycho-tělesnou celistvost.

Doposud studuji jak západní, tak i východní psychologii a filozofii jógy v Indii pod kvalifikovanými mentory, což mi umožňuje integraci a sdílení těchto nástrojů s okolním světem. Jak můj indický mentor říká, “Jóga se nedá učit, ale sdílet.” Surinder Singh

Bude mi ctí vás provést jak individuálně, tak i ve skupině, skrze váš záměr, váš rytmus, váš dech.

Srdečně,

Týna