Lucie Kainová

Ne cíl, ale právě "cesta" nám přináší štěstí.

Od dětství miluji pohyb. Od mala jsem se stavěla na hlavu a byla neustále v pohybu. Rodiče mě na můj popud dali na atletiku a několikrát týdně mě vozili na tréninky. Přes 15 let jsem se věnovala atletice, nejvíce skoku o tyči, kde jsem pravidelně vozila medaile z Mistrovství ČR, později i z MČR ve fitness. Po výhřezu plotének v bederní i krční páteři jsem se začala věnovat yoze a ultraběhání po horách. Pravidelné cvičení nejen yogy může udržet člověka aktivního a v dobré kondici i po zranění. Nejkrásnější vzpomínky z běhání mám, když jsem sama s malým batůžkem přeběhla Nízké Tatry 90km, nebo se zúčastnila jednoho z nejkrásnějších závodů Evropy Cortina ultratrail v Italských Dolomitech.

Yogu jsem začínala cvičit doma podle obrázků z internetu tenkrát:) Později studovala první roční kurz klasické yogy v Praze. V současné době studuji spirální yogu v Hlavici. Inspirativní byly rovněž kurzy DNS dle prof.Koláře, které doplnily mé vysokoškolské vzdělání na FTVS UK. Neskutečně mě fascinuje, jak lidské tělo funguje, naplňuje mě studium pohybu a i následná výuka dětí i dospělých. Pracuji se studenty na pedagogické fakultě – učím zdravotní cvičení, gymnastiku a sporty v přírodě, dělám kondiční tréninky pro dospělé a náctileté, individuální tréninky se zdravotním zaměřením. Nedílnou součástí mé práce je i cvičení s dětmi, kde je důležitá především motivace a herní přístup. Pro děti organizuji a vedu tréninky atletiky, gymnastiky, inline bruslení, bajk kroužky a aktivity pro nejmenší děti. Na některých trénincích mě doprovází můj milovaný osmiletý syn. Ve volném čase se kromě syna věnuji sportu (lezení, beach volejbalu, enduru – sjezdy na kole terénem) a svému československému vlčákovi, se kterým mimo toulání přírodou skládám kynologické zkoušky (ZM, ZVV1, ZVV2). Velmi ráda a často cestuji.

Zastávám názor, že ne cíl ale právě „cesta“ nám přináší štěstí, důležitý je prožitek a vnímání, například krása okamžiku mezi nádechem a výdechem, kdy je mysl klidná jako hladina ledovcového jezera, nicméně bez cíle není cesty. Stejně jako v yoze a sportu i v běžném denním životě je dobré respektovat střídání aktivity a odpočinku, abychom si naše zdraví zachovali co nejdéle.