Jana Polášková

Co učím:
vinjása jóga

"Jóga je průvodce, přítel a nejlepší psychoterapeut. "

„Jo, připadám vám povědomá a nevíte, kam mě zařadit. 🙂

Jsem herečka. V divadle jsem vyrostla a divadlo je mým druhým domovem. Nalézám tam naplnění, uspokojení a pocit, že to celé má smysl.
Před 15ti lety (možná ještě déle) jsem našla jógu. Skrze Andreu Smékalovou jsem poznala cvičení bez konce. S neskutečným množstvím možností. Chodila jsem na hodiny a postupně jsem si začala uvědomovat, že to není jen fyzický výkon a konec. Že tam za tím vším něco je. Zamilovala jsem si, prostřednictvím Kateřiny Novákové Prána Vashya Yogu. To je moje osobní praxe. To mě posunulo dál. A naučilo dýchat!!!
Stalo se mi, že jsem jógu na čas opustila a když jsem ji znovu našla, udivilo mě, jak moc mi chyběla. A už jsme spolu zůstali. Nalézám v ní, to, co v divadle: naplnění, uspokojení a smysl. Dokázala mě přenést přes těžké roky a stále mě drží nad vodou. Je to nejlepší psychoterapeut, jakého znám.
A tak se můžu ve svých lekcích lehce a s radostí podívat na různorodost ásan a lidského těla. Protože je zázračné. Mé lekce jsou dynamického ražení (asi odráží mě samou 🙂 ale přizpůsobuji se tomu, kdo na lekci přijde. Nejdůležitější je kontakt s vámi. Chci pomoci v pochopení, co všechno jóga je, jaký je to průvodce a přítel. A na závěr, v meditaci, vám zazpívám…
No jo, herečka!!! 🙂

Omkáram bindu samjuktam“