Karolína Leia

Co učím:
Jógová terapie, jóga pro ženy a pro těhotné, mantra jóga

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 15 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů.

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 15 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů. Od té doby vnímám jógu jako dar a její výuku jako poslání. Jóga ve svém širším kontextu (tedy nejen ve formě fyzického cvičení) dokáže skutečně léčit a transformovat lidský život v jeho nejlepší možný potenciál.

Miluji Indii, do které se každý rok navracím načerpat energii, inspiraci a vyživit svou duši. Dá se říct, že Indie je mým druhým domovem. Je pro mě místem s neuvěřitelným duchovním nábojem, místem, které transformuje, léčí a vyživuje. Místem, kde se vždy o něco víc navrátím sama k sobě. Indii jsem oddaná i ve svém volném čase, neboť (kromě jógy) studuji ještě hindštinu a ajurvédu, věnuji se indickému chrámovému tanci Bharata Natyam, hraji na harmonium, zpívám mantry a píši příběhy a úvahy o Indii a o józe.

Ve své výuce se zaměřuji především na jógovou terapii vycházející z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Terapeutická jóga chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev (fyzické, energetické, mentální, emoční, spirituální tělo), které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Jógová terapie dokáže jít více do hloubky a prostřednictvím ásán, pránajámy, meditací, očistných technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navrací postupně naše tělo do své původní rovnováhy…

Mému srdci je nejbližší terapeutická (tantra) jóga pro ženy, která je zacílena na potřebyženského těla a duše. Síla ženských kruhůje v dnešní době nezanedbatelná a skrývá v sobě neuvěřitelný léčivý potenciál…

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy:

  • Tantrický výcvik pod vedením Komaly de Armorim
  • 200h Certifikovaný učitelský kurz Hatha Jóga
  • 20h Certifikovaný učitelský kurz Yin Jóga
  • Kurzy osobního rozvoje, kontaktní improvizace, bodyterapie
  • Kurz aromaterapie, reflexní masáže, základní kurz reiki
  • Pobyty v Indii, ajurvédské ašrámy
  • Studium – American Institute of Vedic studies (Ayurvedic Healing)
  • Studium – Indický chrámový tanec Bharata Natyam pod vedením guru jí Kirti Ram Gopal
  • Studium – Hindský jazyk u PhDr. Jany Tomíškové