Jin & jang jóga – přivítání podzimu

Dílna 23/9/2023
550 Kč

Oslavte první podzimní den v duchu pokorného přijetí změny a umění „nechat být“.

IDEÁLNÍ SPOJENÍ HLUBOKÉHO PROTAŽENÍ TĚLA POMOCÍ JIN A BUDOVÁNÍ SÍLY NA VLNĚ DECHU JANG VINYASY.  DOSTANEME SE HLOUBĚJI DO POZIC A CELKOVĚ UVOLNÍME  NAPĚTÍ.

Oslavte první podzimní den v duchu pokorného přijetí změny a umění „nechat být“.

S podzimem začíná ubývat denního světla, energie slábne a babí léto odráží poslední výbuch jangové energie před úplným jinem zimy. V den podzimní rovnodennosti zažíváme stejný podíl denního světla a tmy a je to vhodný čas ocenit vnitřní i vnější rovnováhu.

Jin se pojí s klidem, pasivitou, uvolněním a jang nás vede k pohybu, aktivitě a budování tepla. Kombinace obou principů nám pomáhá kultivovat rovnováhu, jak fyzickou, tak energetickou.

V první JANGOVÉ (sluneční) části se rozloučíme s dlouhými dny Vinyasa jógou. Rozproudíme teplo a soustředíme se na budování síly a odolnosti těla a mysli. Posílíme se v polohách náročnějších na velké svaly.

Poté se zpomalíme v ČCHI KUNG cvičení a období podzimu přivítáme JINOVOU (tmavší, chladnější) částí. Ta nás plynule přesune k pasivnímu protahování, kdy v pózách setrváme relaxovaně 3 a více minut. Jinová část klade důraz na práci s hlubokými vrstvami  těla – pojivovými tkáněmi (fascie, vazy, šlachy, kloubní pouzdra). Tento styl jógy buduje naši schopnost zklidnit mysl a stát se méně reaktivními. Proto je vhodným stupínkem k meditaci.

V závěru nás relaxační JÓGA NIDRA dovede do vědomého stavu mezi spánkem a bděním, tak aby se v nás potkaly ozvěny obou částí praxe.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

STORNO PODMÍNKY:

Pokud se přihlásíte k účasti na události, vaše místo bude závazně rezervováno až po zaplacení ceny kurzu (na náš účet, prostřednictvím benefitů nebo na recepci). Storno kurzu či dílny je možné více než 20 dní před začátkem události a to za poplatek ve výši 10% ceny (pokrývá související náklady na plánování, rezervace, marketing a administrativu). Storno kurzu či dílny méně než 20 dní před začátkem akce je ve výši 100% ceny; výměna osob je možná kdykoliv.