Meditační víkend (detox mysli)

Pobyt od 27/5/2022 do 29/5/2022
4 499 Kč

Chtěli byste prohloubit meditaci, nebo do ní po hlavě skočit a udělat si v ní pořádek?

Mnoho lidí se pouští do detoxikace organismu, protože se necítí dobře. Tělo je ale napojené na mysl a bez dobře fungující mysli není možné pomoci tělu. Navíc, jak říkají doktoři, tělo má samočistící schopnosti a představy, že jej potřebujete vyčistit od „špíny“ podobně jako byt nebo auto, jsou zkreslené a tak o některých metodách platí pochybnosti. Pokud dokážete vyčistit mysl, nejen, že se budete cítit lépe, ale pomůžete i vašemu tělu. Znám to z vlastní zkušenosti a je na to spousta vědeckých studií. Jediné, co potřebujete, je odvaha a vůle meditovat.

Meditujete už a chtěli byste se posunout ve svých schopnostech? Chtěli byste začít s meditací, která přináší tolik potřebné odpočinutí mysli, příjemnou koncentraci a fyzické zdraví? Pojeďte do krásného domu se zahradou na Vysočině, kde se budeme trochu zabývat teorií a hodně praxí. Odměnou vám bude pocit čistoty mysli, znovuobjevená radost a neobyčejné zážitky.

V průběhu víkendu můžete přijmout výklad ve třech blocích se základy „meditace klidu“ (samathá bhávaná), dva a půl tisíce let starou techniku meditace, kterou učil Buddha. Většinu času budete trávit v střídavé tiché meditaci v sedě a v chůzi. Tento způsob meditace je intenzivní, meditaci se budeme věnovat celý den. Je to běžný způsob jak se můžete dostat k meditaci v Asii; na západě se pro to používá slovo retreat neboli ústraní. Budete meditovat se zkušeným učitelem a také mít příležitost klást dotazy či se sejít na individuální konzultaci.

O učiteli:

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jako např. od Michala M.: „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je 1,5. Mám z toho samozřejmě ohromnou radost a dál chci lekce zlepšovat.

Některá hodnocení minulých účastníků kurzu:
„Libilo se me seznameni s meditaci, jako takovou, zajimavy a poutavy vyklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní průběh setkávání, jednoduchost a srozumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”

„Já na základě toho, jak jsem se u tebe naučila meditovat, tak medituji dodnes.“ (náhodné setkání po roce a půl)

Místo a čas:
Ústraní se koná v příjemné zrekonstruované bývalé faře s krásnou zahradou (www.skalnifara.cz) na Českomoravské vrchovině u Humpolce. Jednou denně (za pěkného počasí venku v zahradě) společně procvičíte tělo pomocí čchi-kung a jógy.

pátek – od 18.00 příjezd a ubytování, 19.00 večeře / 20.00 úvodní instrukce
sobota – střídavě meditace v sedě a v chůzi / jóga / instrukce
neděle – střídavě meditace v sedě a v chůzi / jóga / 14.00 reflexe, všímavý úklid / do 16.00 odjezd

Cena:
Zvýhodněná cena (do 30. 3.): 3 499 Kč
Běžná cena: 4 499 Kč

ubytování ve 4 pokojích, doporučeno zvlášť muži/ženy (maximální počet 10 účastníků)
plné penze – vegetariánská kuchyně, nápoje. Kuchař bude na místě vařit jen pro nás z kvalitních surovin.

Cena neobsahuje:
doprava (možnost sdílení cesty mezi účastníky)
program (poskytuje ho lektor přímo na místě)

Pro účast není potřeba žádná zkušenost. Vše vám bude vysvětleno, na místě jsou k dispozici pomůcky k meditaci. Vaše místo vám budeme držet až po zaplacení. Odměna pro učitele je dle tradice dobrovolná, platí se po skončení.

REZERVACE / PLATBA & STORNO / PRÁVNÍ PODMÍNKY
Místo Vám garantujeme po zaplacení pobytu. Zaplacený pobyt je možné stornovat nejpozději do konce března. Pobyt se koná při minimálním počtu 6 účastníků.

Nejedná o zájezd dle § 1 odst. 1 a 2 zákona o cestovním ruchu a proto cena nemůže a neobsahuje program. Pobyt s plnou penzí zajišťuje Yoga Karlín s.r.o., Na Žertvách 44, 180 00 Praha 8; IČ: 066 67 368; OR u MS v Praze (C; 286657). Pokud si přejete vystavit fakturu, uveďte údaje do poznámky. Program zajišťuje lektor a je formou dobrovolného příspěvku.

Zúčastněte se také události na Facebooku, pošlete pozvánku přátelům, nebo ji sdílejte. Podpoříte ji a my vám budeme vděční!

Těšíme se na Vás na faře!

Pokud váháte, snad ještě přesvědčí tato zpětná vazba: „Věděla (tušila) jsem, že meditace je prospěšná a lákaly mě možnosti, které nabízí její častá praxe, ale její realizace zaváněla velkým „okultismem“ a „ezo-blázincem“. Potřebovala jsem jasné jednoduché instrukce, a ty jsem včetně špetky osvěžujícího humoru dostala :)“

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Máte nějaké zdravotní potíže?
Máte potravinovou alergii?

Platební informace

Číslo účtu: 2401350940 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Meditační víkend (detox mysli)

Platební informace se u některých událostí mohou lišit; přesné instrukce si prosím přečtěte v emailu, který dostanete ihned po přihlášení.

Informace o zpracování osobních údajů