Pokračování meditace v centru Lotos

Kurz od 2/4/2023 do 11/6/2023
2 999 Kč

Volný kurz je vhodný pro všechny účastníky základního kurzu a dále všechny ty, kteří již meditovali či meditují ...

Volný kurz je vhodný pro všechny účastníky základního kurzu a dále všechny ty, kteří již meditovali či meditují metodou všímavosti / mindfullness / vipasána / satipathána bhávaná a chtějí se v ní zlepšit, nebo posunout dál k meditaci klidu / samathá bhávaná.

Pokud jste nikdy nemeditovali, to znamená neznáte základní techniku meditace a nedokážete v ní sedět alespoň 20 minut, pak tento kurz pro vás není vhodný a doporučujeme nejprve kurz Základy meditace.

O LEKTOROVI

Již více než 15 let praktikuji jógu, začal jsem fyzickým cvičením a postupně přidával další vrstvy které patří pod širší pojem jógy (rádža jógu). Po zkušenostech s různými technikami meditace (v hinduistických stylech) jsem před mnoha lety začal s meditacemi na dech (buddhistickou jógou). Učím je od poloviny roku 2014, poté, co jsem se dostal do hlubokých stavů meditace a přesvědčil se tak, že technika, kterou používám je správná a prospěšná.

Účastnil jsem se desítek meditačních ústraní, učil se od světově proslulých učitelů různých významných škol a z mnoha knih. Především časově rozsáhlou každodenní praxí jsem získal nezbytné znalosti a zkušenosti, které dokážu napojit na západní vědu a filosofii, kterou jsem vystudoval. Protože jsem však člověk praktický, byl jsem mnoho let zaměstnancem, nyní podnikám, snažím se tuto dvaapůl tisíce let starou meditaci učit co nejjednodušším způsobem, bez náboženského obsahu. Sám jsem musel nejprve projít klikatou cestou poznání (kterou bych vám chtěl ušetřit) a setkával se s nepřehlednou buddhistickou naukou na náboženském základě, abych postupně pronikal do praktických technik meditace. S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a tím měnit svůj život k lepšímu.

Více zjistíte kliknutím na jméno lektora v pravém sloupci.

NÁZORY MINULÝCH ÚČASTNÍKŮ

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jak např. „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ 🙂 Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je 1,5. Mám z toho samozřejmě ohromnou radost a motivuje mě to k učení a dalšímu zlepšení.

„Odkud a kam tě kurz posunul?“:

„Z mlhavé obecné představy o meditaci k jasné a konkrétní technice.“

„Na kurz jsem šel s tím že už nějakou meditační zkušenost mám, předpokládal jsem že získám nové poznatky a přiměji se meditovat častěji, pravidelněji, což se povedlo.“

„O meditaci jsem uvažovala dlouho, díky kurzu jsem konečně začala. Zatím hledám nejvhodnější čas během dne a formu, abych si z meditace udělala pravidelný denní rituál. To se mi ještě úplně nedaří a některé dny vynechávám. Podstatné pro mě ale je, že jsem začala :)“

„Velmi se mi líbila meditace v chůzi kterou rozhodně budu využívat, dobře jsem pochopil rozdíly mezi meditací samatha a vipassana a jejich účely.“

„Základní povědomí jsem jeste pred kurzem mel, ale dozvěděl jsem se spoustu užitečných a praktických informaci, které využívám. Ukázal jsi mi, ze meditace muze byt i zabava a dá se dobre pouzit i pro pracující lid :)“

„Skvělou věcí byl ponechaný přiměřený prostor ke sdílení mezi účastníky. To samo o sobě ukazuje, že v tom člověk není sám, pomůže mu pochopit nějaké souvislosti mezi věcmi, se kterými se při meditaci sám setkal, anebo nechá nahlédnout na stejnou věc z jiné strany. Výborné vedení lektorem a právě prostor pro sdílení vidím jako 2 stěžejní prvky kurzu (alespoň v tom kolektivu v jakém jsme nyní byli). Ještě jednou děkuji! (Josef)“

CENA (DOBROVOLNÁ)
Je dobrou tradicí, rozdávat učení meditace jako dar a odměnu za něj obdržet také jako dar, tak aby cena placená předem zájemce neodradila. Můžete tedy zakoupit celý kurz naráz, což je motivačně výhodnější, nebo po každé lekci zanechat dar. Pokud jste byli spokojeni, tak doporučujeme ve výši 399 Kč, což odpovídá levné jógové dílně. Máte-li na hodnotu jiný názor, jste student, důchodce či jinak finančně omezeni a běžná cena by vás odradila od účasti, darujte podle svého uvážení. Dar se odevzdává po skončení každé lekce a bude použit na odměnu lektora, náklady na organizaci, nájem prostor a dva neziskové projekty pro rozvoj výuky meditace.

Cena za celý kurz předem nebo na první lekci:  2 999 Kč.

CO SI VZÍT S SEBOU?
K meditaci nic nepotřebujete. K dispozici jsou podložky, polštáře k sezení či židle (opravdu není třeba sedět na zemi). Můžete si ráno obléknout takové oblečení, aby vás při sezení na zemi neškrtilo, nebo se na místě převléknout; já osobně to neřeším.

MÍSTO

Lekce budou konat v příjemném Centru Lotus, Dlouhá 609, Praha 1

S dalšími dotazy se můžete obrátit na richard@yogakarlin.cz, nebo volejte 777 343 443.
(kurzy či lekce je možné na objednávku organizovat také pro firmy, online a v angličtině)

Těším se na Vás!

Richard

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Číslo účtu: 2802782031 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Pokračování meditace v centru Lotos

Platební informace se u některých událostí mohou lišit; přesné instrukce si prosím přečtěte v emailu, který dostanete ihned po přihlášení. Pokud email nedostanete, je možné, že skončil ve spamu nebo byl jinak blokován; vaši přihlášku však přesto zaevidujeme.

Informace o zpracování osobních údajů