Vinjása jóga: Sestavování lekcí pro lektory

Dílna 25/2/2023
2 099 Kč

Dejte vašim lekcím jasný záměr a logickou posloupnost.

Připravili jsme pro vás půldenní workshop pro lektory, ve kterém se detailněji podíváme na sestavování lekcí oblíbené vinjása flow jógy.

Sestavování lekcí může být zvláště pro nové lektory zprvu velký oříšek. Mají pocit, že lekce musí hlavně bavit a být kreativní. Opomíjí ale důležité základy. A právě těmto základům se budeme společně věnovat. Na workshopu se určitě nedozvíte, jak vytvořit nejvíce originální lekci s nejzábavnějšími přechody, ale získáte znalosti, které dají vašim lekcím jasný záměr a logickou posloupnost. Lekce, které dají studentům pocit stability a možnost posouvat své dovednosti.

Představíme si koncept vinjása jógy a systém Vinyasa Krama. Zjistíme, jak rozdělit jógové pozice (asany), aby na sebe hladce a plynule navazovaly. Vysvětlíme si, jaké pořadí je z pohledu anatomie nejvhodnější. Po workshopu také budete vědět, co je to peak pose (vrcholná pozice/sekvence), proč a kam ji do lekce zařadit a jak na ní studenty připravit. Zaměříme se na oblíbená témata jako jsou záklony, otevírání kyčlí, balance na rukou a další.

CO JE POTŘEBA MÍT SEBOU:

Na workshop je nutné si donést notebook / tablet / telefon, protože budeme pracovat s online schématem na tvoření lekcí.

CO SI Z WORKSHOPU ODNESETE:

Z workshopu si odnesete několik základních sekvencí a také 1 ucelenou lekci s konkrétním zaměřením (Peak pose) dle vaší volby.

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ:

Workshop je vhodný pro lektory jógy, kteří by se rádi seznámili s konceptem vinjása jógy. Dále pro nové (nebo budoucí) lektory, kteří zatím nemají mnoho zkušeností s tvořením lekcí a chtějí si být více jistí a nakonec pro lektory, kteří již mají praxi, ale rádi by si doplnili znalosti nebo získali novou inspiraci.

CENA: 2 099 Kč.