Workshop: Kompenzační cvičení pro sedavé zaměstnání

Dílna 22/4/2023
750 Kč

Naučte se jednoduché cviky a rozcvičky pro každodenní rutinu.

Asi nikoho nepřekvapí, že sedavé zaměstnání (případně jakákoliv činnost, kde většinu dne trávíme v pro tělo ne optimální pozici) je často spojováno hned s několika zdravotními riziky a je potřeba ho kompenzovat správným pohybem. Stále se ale ještě setkáváme s přístupem, že cvičení 1x týdně je dostatečná a ideální rovnováha k desítkám prosezených hodin. Na workshopu vás zkusím přesvědčit, že tomu tak není a často i 10 minut denně navíc stačí. Naučím vás zvednou se ze židle i v průběhu dne a efektivně se protáhnout dříve, než se vám uvaří káva.

Představíme si, které části těla jsou při sezení a časté práci na počítači / telefonu nejvíce zatěžovány a zjistíme, jak je protáhnout / rozhýbat / posílit a to nejen jógou, ale i dalšími způsoby zdravého cvičení. Na workshopu si ukážeme hned několik přístupů k pohybu, kterými můžete tělu sezení vynahradit a díky kterým pro vás bude jakýkoliv další sport a oblíbená aktivita zdravější a efektivnější.

Ukážeme si jednoduché cviky a rozcvičky pro každodenní rutinu i přímo v práci, ať už v sedě nebo ve stoji. Kromě fyzického cvičení těla se zaměříme i na zlepšení kvality dechu a zklidňující cvičení pro přepracovanou hlavu.

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Workshop je vhodný pro každého, kdo má sedavé zaměstnání nebo tráví celý den v pro tělo ne úplně vhodné pozici.

CO SI Z WORKSHOPU ODNESETE?

Na doma si odnesete širokou paletu informací i cviků a malý manuál, kde si ty nejlepší cviky budete moci kdykoliv připomenout.

 

PLATBA – buď předem na účet, přes náš rezervační systém, nebo také je možné i přijít bez registrace (včas!) a na místě zaplatit kartou.