Workshop: Prana vashya jóga

Dílna 30/9/2023
550 Kč

Pojďte znovuobjevit sílu dechu.

Znáte prana vashya jógu? Naše lektorka Jana Polášková si pro vás připravila dvouhodinovou lekci, kde vám tento styl jógy představí.

 

CO JE PRANA VASHYA YOGA?

Jde o ucelený systém sekvencí pozic, který vytvořil Acharya Vinay Kumar. Dynamické a poměrně fyzicky náročné cvičení, které provází jemná pranayama. Při pravidelné praxi je člověk schopný za čas viditelně zvýšit své fyzické schopnosti. Prana vashya jóga vás možná překvapí trochu jinou dechovou techniku a tudíž i jinou kvalitou ve spojení dechu a pohybu. Je velmi podobná astanga yoze. Zdánlivě jemnější, ale zato vedoucí k zvnitřnění, volnosti pohybu a síle.

 

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Pro každého, kdo se chce posunout ve své jógové praxi, kdo chce znovuobjevit sílu dechu a uvědomění si být tady a teď.

 

A CO O PRANA VASHYA JÓZE ŘÍKA LEKTOKA JANA?

Yoga je jen jedna. Tak jako máme jedno tělo.
Jsou různé styly yogy a my máme tu možnost si vybrat, co nám vyhovuje.
Cílem je žít v harmonii se svým tělem, aby nám bylo jednoduše dobře.
Roky cvičíte jogu, řadíte se do prvních řad, myslíte si, že vaše kondice je fakt slušná. Dýcháte za celou jogovou sešlost. Drtíte a mučíte své tělo do neskutečných zkrutů a záklonů. A ono to po čase nějak nejde dál a taky to začne někde bolet a člověk musí zvolnit. A taky navštěvovat často fyzioterapii.
A pak potkáte PVY. Najednou zjistíte, že se vůbec nemusíte tolik namáhat a tlačit, tolik se předýchávat a mučit.
Když zvolníte a necháte tělo plynout na vlně dechu, pustí vás překvapivě tam, kam se vám nikdy ani nesnilo, že byste se dostali.
PVY je pro mě tanec na vlně dechu.
Důležitou součástí PVY je právě pranayama. Tedy dechové techniky. Jde tady především o plnost, rytmus a polaritu.
A asi se nemusím rozepisovat, co pro tělo znamená zvětšit kapacitu plic a dostat více kyslíku do všech orgánů, svalů, kostí, kloubů a fascií.
Prána je doslova “to, co nás oživuje”.

STORNO PODMÍNKY:

Pokud se přihlásíte k účasti na události, vaše místo bude závazně rezervováno až po zaplacení ceny kurzu (na náš účet, prostřednictvím benefitů nebo na recepci). Storno kurzu či dílny je možné více než 20 dní před začátkem události a to za poplatek ve výši 10% ceny (pokrývá související náklady na plánování, rezervace, marketing a administrativu). Storno kurzu či dílny méně než 20 dní před začátkem akce je ve výši 100% ceny; výměna osob je možná kdykoliv.

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Číslo účtu: 2401350940 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Workshop: Prana vashya jóga

Platební informace se u některých událostí mohou lišit; přesné instrukce si prosím přečtěte v emailu, který dostanete ihned po přihlášení.

Informace o zpracování osobních údajů