Velký kurz pro začátečníky

Kurz od 25/1/2022 do 8/6/2022
4 999 Kč

Krok za krokem k lepšímu a radostnějšímu cvičení jógy :)

Srdečně vás zvu na kurz, kde společně projdeme detaily správného cvičení jógy; dozvíte se o józe vše podstatné z hlediska cvičení (spojením tradiční nauky a moderních vědeckých informací) a nahlédnete pod pokličku jógy jako duchovní cesty. A představte si, že na kurzu se budete bavit a učit, jak si jógu a život užít.

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Kurz je koncipován pro úplné začátečníky, ale i ty, jež chtějí více porozumět jednotlivým pozicím (ásanám), osvojit si správné dýchání a držení těla, odstranit nevhodné pohybové stereotypy, zvýšit svoji sílu i pružnost a získat ucelený obraz o konceptu jógy. Kurz je také vhodný pro lidi s malou flexibilitou či nadváhou.

Takto to například zhodnotila na konci minulého kurzu jedna účastnice:
„Idealni kurz pro zacatecniky i pro pokrocilejsi. Probiraly se vsechny potrebne zaklady jogovych pozic vcetne toho, jak v pozicich dychat, coz je dost dulezite. Konecne jsem se naucila spravne cvicit pozdravy slunce a i teorie, kterou jsme probirali byla velmi zajimava, poucna a vedla k zamysleni 🙂 Richard je skvely ucitel i clovek, myslim, ze mi bude chybet :)“

O KURZU

V kurzu projdeme jednotlivé jógové pozice od úplných základů (pozice ve stoji, balanční pozice, předklony, záklony, rotace, pozice v sedě a obrácené pozice) a naučíme se v nich správně dýchat. Postupně budeme naučené pozice navazovat v jednoduché sekvence, jako je např. známý pozdrav slunci (súrja namaskár). Dále budou vysvětleny techniky na usměrňování pozornosti, techniky vedoucí ke zklidnění a relaxaci. Kurz bude probíhat v jemnějším tempu, bude kladen důraz na podrobné vysvětlování a bude dostatek prostoru pro dotazy a korekce.

Cílem kurzu je zvládnutí správného technického provedení základních jógových ásan tak, abychom měli z praktikování co největší užitek a naučili se vnímat a respektovat možnosti našeho těla. Naučíme se správně zapojovat tělo v ásanách a budeme se věnovat základům, na kterých bude možné dále stavět v náročnějších ásanách. Vedlejším cílem je seznámení se s teorií jógy, jednak tou, která stojí za správným pohybem a dýcháním a za druhé tou duchovní. Abyste se mohli všeobecně zorientovat v józe a mohli si udělat obrázek o různých typech jógy, vztahu k vašemu tělu a jak se jóga vztahuje k životu v dnešní společnosti.

Informace o lektorovi zjistíte kliknutím na jméno lektora v pravém sloupci.

SKLADBA LEKCÍ

Náplní kurzu bude 20 lekcí, kdy každá lekce bude navazovat a přidávat nové informace a schopnosti. Během kurzu budeme již probraná témata opakovat a zdokonalovat, abyste si postupně nově věci osvojili. Spolu s tím se u úplných začátečníků základním způsobem rozhýbe a v klíčových místech posílí tělo. Zaměříme se tedy na různé části těla a na skupiny ásan. Postupně se budeme věnovat pozdravům slunci, technice provedení předklonů, záklonů, rotačním ásanám, otevření kyčlí, otevření ramen, středu těla, balančním pozicím, dechu, pránájámě, bandhám, koncentraci a relaxaci. Dále budou do kurzu vloženy informace na témata: jógový spánek, správná chůze, očista těla a mysli, úrazy a asymetrie, jiná cvičení – fyzioterapie – masáže, filosofie jógy, druhy jógy, jak si jógu užít, jógový jídelníček a životní styl, mýty a fakta. Součástí bude vždy opakování z předchozích lekcí.

Postup výuky

Každá hodina bude složená tak, abyste si něco zacvičili a něco se dozvěděli. Například u jógových pozic (ásán) budeme postupovat přibližně takto:

  1. Začněme tím, co už umíte
  2. Vysvětlím a předvedu
  3. Vyzkoušíte samostatně
  4. Opravíme provedení na dobrovolníkovi nebo v páru
  5. Znovu samostatně, obejdu a upravím

Součástí budou úkoly pro domácí cvičení, abyste si vytvořili návaznost a měli motivaci se zlepšovat.

KONTRAINDIKACE

Tento kurz není vhodný pro těhotné ženy, ženy v šestinedělí anebo osoby v dlouhodobé rekonvalescenci. Je nutné být obezřetný problémech s pohybovým aparátem, vysokým krevním tlakem, problémech se srdcem; se zvýšeným nitroočním tlakem; s nemocemi vnitřních orgánů; krátce po operacích, úrazech, apod. Při jakýchkoliv pochybnostech konzultujte situaci s vaším lékařem, případně instruktorem.

STORNO PODMÍNKY
do 30.11.2021 – storno poplatek 50 % z ceny
od 1.12.2021 – storno poplatek 100 % z ceny

Místo vám rezervujeme až po zaplacení. Výměna osoby účastníka je možná kdykoliv.

CENA
Cena za celý kurz: 4.999

Sleva
S kartou ActivePass je cena kurzu 2.999 Kč při plné docházce. Uhradíte nejprve plnou cenu kurzu a po skončení vám na účet vrátíme 100 Kč za každý vstup s ActivePass kartou. Pro všechny účastníky platí, že 2 nevyčerpané lekce je možné si nahradit na jakékoliv lekci nejpozději do týdne po skončení kurzu.

Těšíme se na vás!

Přihláška

Telefonní číslo použijte také jako variabilní symbol pro vaši platbu. Ve vyjímečné situaci ho použijeme pro kontakt před akcí.
Cokoli se chcete zeptat, nebo ke své přihlášce poznamenat.

Platební informace

Číslo účtu: 2401350940 / 2010
Variabilní symbol: vaše telefonní číslo
Zpráva pro příjemce: Velký kurz pro začátečníky

Platební informace se u některých událostí mohou lišit; přesné instrukce si prosím přečtěte v emailu, který dostanete ihned po přihlášení.

Informace o zpracování osobních údajů